IlegalZone.Idle.Ro
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

IlegalZone.Idle.Ro

Powered By seK
 
AcasaCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 IMPORTANT! Accesul la comanda admin_addban

In jos 
+6
UruKuaYe
linus
z.p|somn_usor
A1mStAr
X8`dmg1992
Kudojikuto
10 participan?i
AutorMesaj
Kudojikuto

Kudojikuto


Mesaje : 47
Data de înscriere : 27/02/2008

IMPORTANT! Accesul la comanda admin_addban Empty
MesajSubiect: IMPORTANT! Accesul la comanda admin_addban   IMPORTANT! Accesul la comanda admin_addban EmptyMier Feb 27, 2008 12:43 pm

Salutare!
Acest post este o urmare a faptului că mi-au scăpat nebanați vreo 2-3 codați!
Iată despre ce este vorba: propun neapărat accesul oricărui Moderator la comanda add_ban!! Nu înțeleg de ce nu au acces la această comandă din moment ce au acces la admin_banip!! Dacă era vorba de admin_unban sau amx_removeip mai înțelegeam - la aceste comenzi trebuie să aibă acces doar un GOD sau OWNER, dar aici este vorba de BAN pe IP.
Eram azi pe server cu Livia, i-am făcut poze unui suspect de WALL care s-a dovedit a fi codat întrucât nu mi-a mai dat nici o poză și a ieșit după ce i-am dat vreo 4 SLAY-uri pentru a trece SPEC, și când am rugat-o pe Livia să îi baneze IP-ul am constat cu stupoare că nu are acces la admin_addban :O Mai târziu a intrat Jet și l-am rugat și pe el să dea BAN pe IP și nici el nu are acces la această comandă!! Nu am făcut demo pentru că am crezut că v-a lua BAN deoarece era un Moderator pe server, iar când să iau IP-urile pentru a le posta pe forum după ce am terminat de jucat nu le mai aveam în consolă Neutral
Mi se pare esențial ca un Moderator și cei de grad superior să aibe acces la această comandă, altfel ce facem? Notăm IP-urile pe o foaie pentru a nu le pierde până ieșim din cs sau ne oprim din joc pt a posta IP-ul și revenim pe server?!?!
Aștept opiniile voastre...
Mulțumesc pentru atenție!
Sus In jos
X8`dmg1992

X8`dmg1992


Mesaje : 18
Data de înscriere : 27/02/2008
Varsta : 32
Localizare : viseu

IMPORTANT! Accesul la comanda admin_addban Empty
MesajSubiect: da foarte buna idea   IMPORTANT! Accesul la comanda admin_addban EmptyMier Feb 27, 2008 1:20 pm

da foarte buna idea lui kudo gG Laughing Cool Wink
Sus In jos
A1mStAr

A1mStAr


Mesaje : 50
Data de înscriere : 26/02/2008
Varsta : 31
Localizare : Japonia

IMPORTANT! Accesul la comanda admin_addban Empty
MesajSubiect: Re: IMPORTANT! Accesul la comanda admin_addban   IMPORTANT! Accesul la comanda admin_addban EmptyMier Feb 27, 2008 1:46 pm

mda ideea lu kudo este foarte buna
Sus In jos
z.p|somn_usor

z.p|somn_usor


Mesaje : 15
Data de înscriere : 28/02/2008
Varsta : 35
Localizare : KaZaHsTaN^^

IMPORTANT! Accesul la comanda admin_addban Empty
MesajSubiect: Re: IMPORTANT! Accesul la comanda admin_addban   IMPORTANT! Accesul la comanda admin_addban EmptySam Mar 01, 2008 10:33 am

nici SEMI-GOD's nu au acces la ban pe IP... e buna ideea. Pana ajungi (daca ajungi) GOD (cateva luni) nu poti da tu singur ban pe ip. Pana atunci .... amx_showip in consola ...luati ip-ul si il rugati pe un God sau Owner sa dea ban la ip-ul respectiv. Neutral
Sus In jos
linus




Mesaje : 33
Data de înscriere : 27/02/2008

IMPORTANT! Accesul la comanda admin_addban Empty
MesajSubiect: Re: IMPORTANT! Accesul la comanda admin_addban   IMPORTANT! Accesul la comanda admin_addban EmptyDum Mar 02, 2008 3:32 am

frate e buna cica ideea ta da stai linistit nu se va realiza cum nu s-a realizat aia a mea dp fgorumul vechi!!! asa ca stai calm!!!
Sus In jos
UruKuaYe

UruKuaYe


Mesaje : 20
Data de înscriere : 26/02/2008
Varsta : 37
Localizare : Timisoara

IMPORTANT! Accesul la comanda admin_addban Empty
MesajSubiect: Re: IMPORTANT! Accesul la comanda admin_addban   IMPORTANT! Accesul la comanda admin_addban EmptyDum Mar 02, 2008 9:11 am

pai si atuncea de ce mai sunt rubrici ca "sugesti" sau "parerei" s.a.m.d. ?!?! Neutral un raspuns concret tot o sa vina..si o sa fie ori "DA" ori "NU" Wink adika ori sa sa aiba si moderatorii acces la comanda admin_addban ori nu...comprende ce vreau sa spun eu la matale ?Smile asa ca intre timp, keep on playing and kill Wink hai bafta tuturor si ne vedem pe server cheers clown and remember... like tho song zice:... afro "somke weed everyday Wink" afro geek drunken drunken
Sus In jos
burn4ilegal




Mesaje : 11
Data de înscriere : 28/02/2008

IMPORTANT! Accesul la comanda admin_addban Empty
MesajSubiect: Up In The Smoke   IMPORTANT! Accesul la comanda admin_addban EmptyDum Mar 02, 2008 2:16 pm

Pro sunt de acord .... sunt cativa owers si good si nu sunt cam tot timpu pe srv cand e sa baneze un ip !!! Pro
Sus In jos
RaLuCkuTza<3Jb




Mesaje : 4
Data de înscriere : 27/02/2008

IMPORTANT! Accesul la comanda admin_addban Empty
MesajSubiect: Re: IMPORTANT! Accesul la comanda admin_addban   IMPORTANT! Accesul la comanda admin_addban EmptyJoi Mar 06, 2008 8:48 am

Pune ip-urile pe forum ca le banez eu
Sus In jos
z.p|Yellow




Mesaje : 14
Data de înscriere : 27/02/2008

IMPORTANT! Accesul la comanda admin_addban Empty
MesajSubiect: Re: IMPORTANT! Accesul la comanda admin_addban   IMPORTANT! Accesul la comanda admin_addban EmptyJoi Mar 06, 2008 9:18 am

heave no fear Ralu`its here...cu bind pe comanda addban lol!
Sus In jos
Kudojikuto

Kudojikuto


Mesaje : 47
Data de înscriere : 27/02/2008

IMPORTANT! Accesul la comanda admin_addban Empty
MesajSubiect: Re: IMPORTANT! Accesul la comanda admin_addban   IMPORTANT! Accesul la comanda admin_addban EmptyJoi Mar 06, 2008 1:31 pm

RaLuCkuTza<3Jb a scris:
Pune ip-urile pe forum ca le banez eu


Ralu, nu mă îndoiesc, dar iată.... la rubrica Demo/poze codați sunt postări făcute atât de mine, cât și de UruKuaYe de mai bine de o săptămână cred și nu am primit nici un răspuns! Sad Sper să te uiți mai des pe acolo și să ne anunți, ca și până acum, când le dai tu add_ban. Mulțumesc frumos!
P.S.:Tot susțin ideea de acces la add_ban a Moderatorilor Smile Să ne unim frațilooor!! cheers
BAftă!
Sus In jos
RaLuCkuTza<3Jb




Mesaje : 4
Data de înscriere : 27/02/2008

IMPORTANT! Accesul la comanda admin_addban Empty
MesajSubiect: Re: IMPORTANT! Accesul la comanda admin_addban   IMPORTANT! Accesul la comanda admin_addban EmptyJoi Mar 06, 2008 3:11 pm

i-am banat pe aia toti de acolo
Sus In jos
seK

seK


Mesaje : 39
Data de înscriere : 26/02/2008

IMPORTANT! Accesul la comanda admin_addban Empty
MesajSubiect: Re: IMPORTANT! Accesul la comanda admin_addban   IMPORTANT! Accesul la comanda admin_addban EmptyVin Mar 07, 2008 6:53 am

Deci Voi Postati Ip-urile Codatilor Si ralucutza cu somn si cu spike Iau Toate ip-urile postate de voi si le baga pe servar nu va mai agitati acum si pe sv la fel le dati lor sa baneze , Imi pare rau ca nu este comanda de addban si pt semi`god asta este o sa mai bag GOZI orcum orcine poate loa god chiar daca este si slot dar sa vad upgrade si sa joace pe sv .

_________________________

jocolor afro jocolor
Sus In jos
Kudojikuto

Kudojikuto


Mesaje : 47
Data de înscriere : 27/02/2008

IMPORTANT! Accesul la comanda admin_addban Empty
MesajSubiect: Re: IMPORTANT! Accesul la comanda admin_addban   IMPORTANT! Accesul la comanda admin_addban EmptyVin Mar 07, 2008 7:05 am

Bine nenea, dacă nu se poate, nu se poate....
Le vom posta pe forum, am rugămintea (i-am spus și lui Ralu), când se dă add_ban pe IP-urile postate să spună respectivul God/Owner că a dat BAN printr-un POST REPLY ca să știm și noi Wink și ca să observe cei care intră pe forum și nu sunt admini că într-adevăr se dau BAN-uri la postările respective! Încurajăm astfel să facă demo-uri cu codați toți cei care joacă pe server (fie că au SLOT, admin, sau nici una dintre acestea), să vadă lumea că NU se admit codați pe acest server și că se iau măsurile care se impun atunci când se cere acest lucru... Smile
Mulțumesc anticipat! Wink
Sus In jos
z.p|somn_usor

z.p|somn_usor


Mesaje : 15
Data de înscriere : 28/02/2008
Varsta : 35
Localizare : KaZaHsTaN^^

IMPORTANT! Accesul la comanda admin_addban Empty
MesajSubiect: Re: IMPORTANT! Accesul la comanda admin_addban   IMPORTANT! Accesul la comanda admin_addban EmptyMar Mar 11, 2008 8:45 am

Luati ip-urile...scrieti motivul...ce anume a facut el pe server de merita ban... Eu,Ralu si Spike vom reactiona! Si eu personal o sa va postez si cate un reply la care le-am dat! Wink bFt!
Sus In jos
linus




Mesaje : 33
Data de înscriere : 27/02/2008

IMPORTANT! Accesul la comanda admin_addban Empty
MesajSubiect: Re: IMPORTANT! Accesul la comanda admin_addban   IMPORTANT! Accesul la comanda admin_addban EmptyMier Mar 19, 2008 2:01 pm

o sugestie buna pt kudojikuto ar fi sa nu mai scrie romane ca oricum nu le citeste nimeni farte nu poti fi si u mai scurt si mai concret A? iti place sa o arzi aiurea vad,nu mai scrie roamne fratioareee!!! nu le citeste nimeni!!! incearca pt mine sa te exprimi coerent in 2-3 fraze acolo si u!!! ma sper sa nu te superi!!! jocolor jocolor jocolor jocolor jocolor jocolor Suspect
Sus In jos
Kudojikuto

Kudojikuto


Mesaje : 47
Data de înscriere : 27/02/2008

IMPORTANT! Accesul la comanda admin_addban Empty
MesajSubiect: Re: IMPORTANT! Accesul la comanda admin_addban   IMPORTANT! Accesul la comanda admin_addban EmptyMier Mar 19, 2008 3:22 pm

Mă cam deranjează expresia ,,o arzi aiurea'', dar în fine, te exprimi cum crezi de cuviință (dar e indicat să te gândești înainte să spui ceva de genu' ăsta). În al doilea rând, când postez ceva, mai ales dacă mi se pare important, încerc să fiu cât mai explicit și să-mi argumentez cum trebuie afirmațiile.
Linus, dacă ție nu îți place să citești, NU citii omule!
Te-am obligat eu să citești postările mele?
Scrie undeva că trebuie să mă încadrez obligatoriu în ''N'' cuvinte?
Am insultat pe cineva sau am avut în vreun fel vreun limbaj deplasat?
Eu nu cred, dacă îți par plictisitor nu mă băga în seamă; treci peste ''basmele'' scrise de mine....
Baftă!
P.S.: nu știu dacă era cel mai bine să postezi în această rubrică acest ''of'' al tău, dar trecem peste Razz
Sus In jos
Continut sponsorizat





IMPORTANT! Accesul la comanda admin_addban Empty
MesajSubiect: Re: IMPORTANT! Accesul la comanda admin_addban   IMPORTANT! Accesul la comanda admin_addban Empty

Sus In jos
 
IMPORTANT! Accesul la comanda admin_addban
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Important: Important: Model Reclamatie
» Important: IMPORTANT
» Important: Regulament
» Important: Cititi Cerere Unban!

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
IlegalZone.Idle.Ro :: Diverse :: Sugestii-
Mergi direct la: